Κυριακή 21 Αυγούστου 2022

Premier League: Τρομερή Λιντς, «κατασπάραξε» την Τσέλσι (videos)

Η Λιντς έκανε την μεγάλη έκπληξη της 3ης αγωνιστικής στην Premier League και επικράτησε 3-0 της Τσέλσι που στο φινάλε του αγώνα έμεινε με δέκα παίκτες

To αήττητο της Τσέλσι στην φετινή Premier League μετά από τη νίκη κόντρα στην Έβερτον και την ισοπαλία με την Τότεναμ, έσπασε με τον χειρότερο τρόπο. Συγκεκριμένα η ομάδα του Τόμας Τούχελ συνετρίβη εκτός έδρας με 3-0 από την Λιντς για την 3η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα οι «μπλέ» τελείωσαν το ματς και με παίκτη λιγότερο καθώς ο Κουλιμπαλί αποβλήθηκε στο 85ο λεπτό του αγώνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα (την πρώτη την είχε δει στο ένατο λεπτό του αγώνα).

Η Λιντς που πήρε τη δεύτερη νίκη της σε τρία παιχνίδια (είχε νικήσει στην πρεμιέρα την Γουλβς, ενώ στη συνέχεια έμεινε στο 2-2 με την Σαουθάμπτον) άνοιξε το σκορ με τον Άαρονσον στο 33ο λεπτό, με τον Ροντρίγκο τέσσερα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 για την ομάδα του. Ο Χάρισον στο 69ο λεπτό έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.