Σάββατο 19 Μαρτίου 2022

Premier League, Γουλβς-Λιντς 2-3: Απίστευτη ανατροπή... παραμονής στο «Μολινό»

Ο Λουκ Έιλινγκ στο 91’ έδωσε μεγάλο «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους -

Τα «παγώνια» είδαν τέσσερεις παίκτες τους να αποχωρούν με τραυματισμό, ενώ οι «λύκοι» αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ραούλ Χιμένες από το 53ο λεπτό

Με μία επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος η Λιντς μετέτρεψε το εις βάρος της 2-0 στο "Μολινό" σε 3-2 επί της Γουλβς κι έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Premier League.

Οι "λύκοι" στο πρώτο 45λεπτο έδειχναν πως θα έφταναν σε μία άνετη επικράτηση, καθώς προηγήθηκαν 2-0 με τους Τζόνι και Τρινκάο, ωστόσο, τα «παγώνια» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Η «απάντησή» τους ήρθε μέσα σε τέσσερα λεπτά με δύο γκολ από τους Χάρισον και Ροντρίγκο και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αϊλινγκ ολοκλήρωσε την τεράστια ανατροπή στον αγώνα.

Τα "παγώνια" από την πλευρά τους, μετά από το αρνητικό σερί των 8 αγώνων χωρίς νίκη (0-1-7) επικράτησαν των Νόριτς και Γουλβς κι οκτώ αγωνιστικές πριν το φινάλε κρατούν την... τύχη τους στα χέρια τους.