Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2018

Χριστούγεννα στην κορυφή για Λιντς! (vid)

Η Λιντς ανέτρεψε το εις βάρος της 2-0 από την Άστον Βίλα σε 3-2 και φιγουράρει στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ Έτοιμο για την Πρέμιερ Λιγκ είναι το «τρένο» της Λιντς!

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Άστον Βίλα, ανέτρεψε το σκορ (3-2) και πανηγύρισε την 14η νίκη της στην Τσάμπιονσιπ που τη φέρνει στην κορυφή με 48 βαθμούς, έναν περισσότερο από τη Νόριτς και έξι από την τρίτη Γουέστ Μπρόουμ.

Άμπραχαμ και Ουριχάν σκόραραν στο 5′ και στο 17′ αντίστοιχα και έδωσαν προβάδισμα με 2-0 στους «χωριάτες» στο ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Μπιέλσα «ντόπαρε» τους παίκτες του οι οποίοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν τη νίκη.

Στο 56′ ο Κλαρκ μείωσε σε 2-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Τζέινσον ισοφάρισε σε 2-2.

Η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 90′ με τον Ρουφ.